S pribúdajúcimi zimnými dňami je načase skryť svoju ťažkú ​​zateplenú obuv. Nakoniec si môžete obliecť niečo ľahšie, čo vám poskytne väčšiu voľnosť. Musíte si pamätať, že na jar je počasie stále veľmi premenlivé, akonáhle svieti slnko, potom je obloha pokrytá mrakmi, vietor sa zdvihne a zrazu začne pršať. Detskú obuv by ste mali vždy vyberať podľa sezóny a presne podľa aktuálnych poveternostných podmienok. Preto sa oplatí mať na sklade niekoľko modelov, aby bolo z čoho vyberať. Bohatosť a rozmanitosť sortimentu v obchodoch s obuvou znamená, že nie je problém nájsť perfektné topánky pre vaše oddelenie.

Ako vybrať správnu detskú obuv na jar? 

Detská obuv musí byť pohodlná, ľahká, nechať koži dýchať. Na jar najlepšie funguje vnútorná nepremokavá obuv, aby ponožky nenavlhli, keď vkročíte do kaluže. Estetické hodnoty sú tiež dôležité, ale oveľa dôležitejšie bude pohodlie pri používaní, bezpečnosť a funkčnosť. Skvelou možnosťou pre jarno-letnú sezónu sú tenisky, ľahké a pohodlné. Najlepšie modely sú zapínanie na suchý zips, ktoré uľahčuje nasadenie a vyzutie. Pri ich výbere by ste mali vždy pamätať na to, že sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré pokožke umožňujú voľne dýchať. V opačnom prípade sa vaše nohy začnú potiť a prebytočná vlhkosť nebude správne transportovaná von. Je to priama cesta nielen k nepohodliu, ale aj k rozvoju mykózy. Stojí za to hľadať obuv vybavenú špeciálnou stielkou absorbujúcou vlhkosť. Dobrá obuv poskytne vašim nohám odpruženie, tj. Topánky s tvrdým pätom a flexibilnou podrážkou. Väčšiu stabilitu vám zaručia topánky s vyšším pásom, teda po členky.

Ak rodičia plánujú výlet s deťmi do hôr, trekové topánky sú nevyhnutnosťou. Sú skvelou voľbou do každého nerovného terénu, poskytujú adekvátnu ochranu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Pri skalnatom povrchu bude dôležité vybrať si vyššie topánky s tvrdou podrážkou. Je dôležité, aby boli ľahké a pružné, zaistili správnu cirkuláciu vzduchu. Otázka úchopu je tiež dôležitá, aby sa znížilo riziko pošmyknutia a bolestivého pádu. Mnoho modelov je obohatených o špeciálne vložky s antibakteriálnymi a antifungálnymi vlastnosťami.

Čo sa ešte oplatí kúpiť?

V jarno-letnej sezóne samozrejme nemôžu chýbať sandále. S príchodom teplých dní sa sálová obuv odkladá a je na čase obliecť si ešte pohodlnejšie. Sandále musia byť dobre zladené s veľkosťou chodidla, nesmú nikde trieť. Dôležitá je flexibilná a odolná podrážka, ktorá poskytuje optimálne odpruženie. V obuvi nesmie chýbať vnútorná vložka, ktorá bude pôsobiť proti nadmernému poteniu nohy a jej kĺzaniu v topánke. V prípade otvoreného predného dielu bude dôležité, aby popruhy vpredu neboli príliš voľné. Športová obuv na zábavu a na expedície musí mať pevný podpätok, flexibilnú podrážku a musí byť dobre profilovaná. V lete sú skvelé plážové žabky a špeciálne topánky do vody.