V lete naše deti radi trávia čas v záhrade. Aby bola zábava vonku ešte príjemnejšia a plná dojmov, oplatí sa investovať do úpravy domáceho ihriska. Dnes si povieme, ako na to a koľko taká investícia stojí.

Naplánujte si bezpečné miesto

Herňa pre deti by mala byť umiestnená mimo miesta potenciálneho nebezpečenstva, ako sú jazierka, elektrické zariadenia (kosačky, píly) a tiež od hlavného vchodu do objektu. Najlepšie je nájsť v záhrade roh, ktorý bude viditeľný z terasy alebo z okna kuchyne alebo obývačky.

Podložie

Ihrisko je možné umiestniť na trávu, ktorá je pre deti bezpečná a absorbuje prípadné pády. Ďalšou myšlienkou je investícia do špeciálneho substrátu z gumových platní, ktoré sa vyznačujú vynikajúcimi fyzikálnymi vlastnosťami a odolnosťou voči poveternostným podmienkam. Cena jedného metra štvorcového takého povrchu je zhruba 100 PLN.

Dom pre deti

Na detskom ihrisku sa nachádza aj detský domček. Koniec koncov, bude to ich hlavná základňa a skrýša a zároveň dobrý úkryt pred páliacim slnkom a dažďom, ktorý ich zastihne pri zábave. Takýto dom môže byť vybavený schodmi a šmykľavkou, ktoré deťom poskytnú veľa atrakcií. Hotové domy je možné kúpiť za približne 1 000 PLN.

 Pieskovisko

Každé dieťa sa rád hrá v piesku. Naše domáce ihrisko preto nesmie byť úplné bez pieskoviska. Stačí vyrobiť krabicu primeranej veľkosti, do ktorej nasypeme čistý piesok (cena za 20 kg vrece piesku s certifikátom je zhruba 20-25 zlotých). Tiež stojí za to zaistiť, aby pieskovisko malo ochranu pred dažďom alebo vniknutím nezvaných hostí (napríklad zvierat, ktoré v ňom môžu zanechať nečistoty). Môžeme teda vytvoriť drevený kryt alebo pieskovisko vybaviť plachtou z nepremokavého materiálu, ktorou piesok po skončení hry zasypeme.

Opičí háj

Veľkým lákadlom pre deti môže byť inštalácia tzv opičí háj, čo je špeciálna konštrukcia so strunami a lávkami, na ktorých sa môžu drobci pohybovať. Takáto zábava dokonale učí motorickej koordinácii a tiež posilňuje sebaúctu a sebadôveru. Investovať môžeme aj do lezeckej steny pre deti, ktorá bude určite hlavným lákadlom detského ihriska. Kúpna cena takejto steny je zhruba 1 000 PLN.

 Záhradný bazén

V lete je tiež dobré nechať deti v pohode. Malý záhradný bazén bude perfektný a poskytne tým najmenším množstvo atrakcií a osvieženia aj v najhorúcejších popoludňajších hodinách. Kúpime takýto bazén za 200-300 PLN. Ak na taký bazén nemáme dostatok miesta, môžeme deťom dopriať vodnú clonu. Nie je to nič iné ako zvislá konštrukcia so systémom postrekovačov. Takýto gadget si môžeme kúpiť za 100 PLN.

Zariadenie detského ihriska je veľmi praktická, ale dosť nákladná investícia a môže nás stáť niekoľko stoviek až niekoľko tisíc zlotých. Ak nám chýbajú finančné prostriedky na nákup potrebných prvkov takéhoto detského ihriska, na financovanie tejto investície môže pomôcť pôžička online. Pôžičku splatíme vo vhodnom čase a deťom poskytneme skvelú zábavu a krásne spomienky na prázdniny.