Športová elegancia je jedným z trendov, ktoré sú každým rokom stále obľúbenejšie. Zjednodušene povedané, spočíva v spojení elegantných prvkov oblečenia so športovými. Tieto typy štylizácií sú ideálne pre kancelársku prácu, ale aj na večer s priateľmi.

Casual štýl

Takzvaný casual štýl z angličtiny znamená neformálne oblečenie. Malo by sa však pamätať na to, že táto fráza pochádza zo starých čias, keď bol aj každodenný outfit elegantný. Univerzálnymi pravidlami, ktorými sa štylizácie v tomto ležérnom štýle riadia, sú pohodlie a pocit slobody. Ako už bolo spomenuté, môže byť použitý v práci alebo počas spoločenských stretnutí.

Športová elegancia

Športový casual štýl sa zameriava na doplnenie každodenného šatníka o pohodlné prvky, ako je športová obuv. Môžete si napríklad vybrať správne tenisky k štylizácii s džínsami a košeľou. Zaujímavým riešením je navyše obliecť si športové sako. Bude mať pohodlný strih a tenkú podšívku, vďaka ktorej nebude obmedzovať pohyb. Charakteristickým rysom jeho vzhľadu sú tiež vrecká aplikované na vonkajšej strane, na rozdiel od vnútorných vreciek v klasických sakách.

Kombinácia farieb a vzorov

Bez ohľadu na štýl, do ktorého sa zamýšľame obliecť, kľúčom k úhľadnému vzhľadu bude správna voľba farieb a vzorov. Oblečenie a doplnky v bielej a čiernej farbe dokonale ladia s prakticky akýmkoľvek štýlom. Buďte však opatrní pri používaní živých a jasných farieb. Prvkov v tomto type farieb by v štylizácii nemalo byť príliš veľa, pretože po čase outfit začne pôsobiť ako prestrojenie. Podobná situácia je aj pri kombinovaní vzorov. Len málokedy bude pruhované oblečenie vyzerať dobre v kombinácii s výraznou károu.

Pohodlné topánky pre muža

Jednou z najdôležitejších súčastí každého oblečenia sú topánky. Pre športový ležérny štýl si môžete vybrať rôzne druhy obuvi. V kombinácii s džínsami alebo chinos nohavicami budú tenisky, sneakersy aj pánske čižmy absolútne dokonalé. Stojí za to vybrať si pohodlný model, v ktorom nebude noha unavená ani po celom dni. Kľúčom je tu výber prírodných materiálov, ako aj nízka hmotnosť obuvi. Štylizácia bude ešte efektívnejšia, ak zvolíme doplnky v podobnej farbe a štýle ako topánky. Môžete napríklad zahrnúť opasok k nohaviciam, vreckovku na sako alebo pokrývku hlavy.

Polokošeľa alebo košeľa?

V ležérnych štylizáciách sa veľmi často používa kombinácia chinos nohavíc alebo džínsov s košeľou. Klasické pravidlá hovoria, že by mali byť s dlhým rukávom. V horúcich dňoch sa dajú rukávy efektne vyhrnúť. Budú vyzerať oveľa lepšie ako košeľa s dlhým rukávom. Mužom, ktorí neradi nosia košele, sa odporúčajú polokošele. Vo väčšine prípadov majú voľný strih a krátke rukávy. Navyše sú vyrobené z pružného materiálu a pre mnoho ľudí budú pohodlnejšie počas celodenného používania. Ich veľkou výhodou je takisto možnosť kombinácie s bundou alebo vestou.