V každom šatníku budú šaty, ktoré nevyniknú ničím zvláštnym, ale sú pohodlné, univerzálne a vhodné na mnohé príležitosti. Je však známe, že nie je vhodné prísť stále v rovnakých šatách, ale je tiež škoda zbaviť sa toho. V tomto prípade je najlepším riešením investovať do vhodného príslušenstva, napríklad dámskeho opasku.

Snáď ho veľmi nepochválime, ale treba ho pochváliť

Dámsky opasok je taký univerzálny doplnok, že si ho môžeme vybrať prakticky pre akýkoľvek styling. Bude sa hodiť k šatám, k sukni, nohaviciam, krátkym šortkám, dlhšiemu svetru, tunike, veste, blúzke, košeli, pravdepodobne sa len málokedy vidí v kombinácii s mikinou, ale možno existuje v tejto záležitosti je ešte veľa čo doháňať. Ak sa niekto len rád hrá s módou, dokáže pomocou ramienka vykúzliť jedinečný outfit.

Tiež nemôžeme zabudnúť na jeho praktickú funkciu podpory oblečenia. S jeho pomocou je veľmi ľahké vyrovnať sa s voľnými nohavicami alebo sukňou a tiež zdôrazniť vlastnosti našej postavy, aj keď ich nemáme.

Samozrejme, ide o zdôraznenie pása, na ktorý sa zvykneme sťažovať – ​​stačí si obliecť opasok a voilá – tu máme krásne nakreslené prehĺbenie okolo brucha. Čo viac potrebujete na zoštíhlenie postavy a zvýraznenie ženskej podstaty? No, možno len vysoké podpätky.

Úzky a široký pás – ktorý si vybrať?

Platí pravidlo, že čím formálnejší styling, tým tenší opasok. Čím viac si môžeme dovoliť previs, tým hrubší môže byť pás. Ako to bude vyzerať s našimi univerzálnymi šatami? Ak si ho oblečieme na vážne, napríklad pracovné stretnutie alebo oficiálnu oslavu, oblečieme si ho na kožený, tenký a elegantný dámsky opasok, samozrejme bez zbytočných doplnkov. Takýto štýl získava eleganciu a profesionalitu. Ak si oblečieme šaty na príležitostnejšie stretnutie, zvolme širší a ozdobnejší opasok, napríklad prelamovaný alebo s flitrami. A tu si vlastne môžeme dovoliť trochu šialenstva, pretože remienky dostupné v obchodoch sú niekedy šialené. Sú to rovnaké šaty? Už určite nie. Ak si dáme náušnice s pavími perami alebo ozdobný prívesok a samozrejme smaragdové vysoké opätky, nikto nás neobviní z monotónnosti a nudy.

Prečo sa oplatí mať vo svojom šatníku viac takýchto doplnkov?

Sami sa presvedčte, aký zaujímavý a pestrý je sortiment obchodov v tomto smere. Žiaľ, niekedy je ženský opasok to posledné, čomu venujeme pozornosť, ale vzhľadom na skutočnosť, že vďaka nemu získavame nové a zmenené štylizácie, stojí za to sa na ne pozrieť. Líšia sa nielen šírkou, povrchovou úpravou a farbou, ale aj typom spony a predovšetkým príslušenstvom. Môžu byť ploché, lesklé a elegantné, ale aj široké, pletené, vyšívané, zdobené nitmi, flitrami, čipkou a prelamovanými výrezmi. V tomto ohľade majú obchody s opaskom čo ponúknuť, takže ak našu pozornosť upúta špeciálny dámsky opasok, oplatí sa ho kúpiť, nechať ho ležať a čakať v šatníku na špeciálnu príležitosť.