Leto je konečne tu a túžia po teplých, slnečných dňoch. Pri plánovaní dovolenky si vyberáme miesta, ktoré nám umožnia odpočinúť si, vypadnúť z bežného života a nechať sa unášať prázdninovými radovánkami. Pri všetkom tom organizačnom vzrušení musíme pamätať na zbalenie batožiny a vziať si so sebou veci, ktoré počas prázdnin nemôžu chýbať. Dnes navrhneme, ako doplniť šatník na dovolenku.

Oblečenie na každodenné použitie a na slávnostné príležitosti

Ak plánujeme stráviť dovolenku v Poľsku, musíme sa pripraviť na rôzne poveternostné podmienky: od horúceho počasia po daždivé, chladnejšie dni. V našej batožine preto nesmú chýbať tričká s krátkym rukávom alebo ramennými popruhmi, ako aj vzdušné šaty, ktoré sú na vysoké teploty ako stvorené. Na chladnejšie dni sa oplatí mať so sebou dlhé nohavice a mikinu – v tejto sade sa môžeme vydať na výlet po meste alebo vyraziť na obed do krčmy. Nezabúdajme na pláštenku a dáždnik, ktoré nás zachránia pred nečakaným dažďom. Tiež sa oplatí pribaliť si do batožiny elegantnejší outfit, ktorý si oblečieme, keď ideme na večierok alebo do divadla – koniec koncov, také príležitosti sa nám môžu stať aj cez prázdniny. Košeľová a ceruzková sukňa alebo šaty jednoduchého klasického strihu nezaberú v kufri veľa miesta a umožnia nám vyzerať štýlovo počas takýchto formálnych udalostí.

Plážová súprava

Ak sa chystáme na dovolenku k moru alebo jazeru, určite si musíme do batožiny pribaliť plavky a plážovú osušku. Užitočné budú aj pohodlné žabky, v ktorých sa môžete pohybovať po piesku alebo kameňoch. Tiež stojí za to mať so sebou dáždnik – môžeme použiť ten odolný proti dažďu, pokiaľ je dostatočne veľký. Na ochranu pokožky pred škodlivým slnečným žiarením je tiež potrebné priniesť si slnečné okuliare a opaľovací krém. Tiež nezaškodí vziať si so sebou kozmetiku na prípadné spálenie od slnka, ktoré sa nám môže stať náhodou.

Obuv

Akú obuv si vziať so sebou na dovolenku? Predovšetkým pohodlné. Nie je to čas, kedy musíme zápasiť s módnymi, ale nie nevyhnutne pohodlnými topánkami, pretože prázdniny sú dobrodružstvom a to môže byť plné nečakaných situácií, ktoré si budú vyžadovať, aby sme boli aktívni v rôznych podmienkach. Zbaľme si teda do kufra jeden pár športovej obuvi, ktorá sa bude používať počas turistických výletov, a tiež letné sandále – perfektné do horúceho počasia. Tiež stojí za to mať doplnkovú letnú obuv z priedušného materiálu, ktorá bude pôsobiť ako medziprodukt medzi športovou obuvou a sandálmi. V tejto úlohe výborne poslúžia espadrilky alebo nazúvacie tenisky.

Príslušenstvo 

Nakoniec stojí za to zabaliť si bavlnenú tašku, do ktorej si môžete uložiť plážové doplnky alebo s ňou jednoducho zaobchádzať ako s praktickou taškou na každý deň. Tiež sa oplatí vziať si so sebou powerbanku, ktorá príde vhod, keď nie je možné nabíjať batériu telefónu prostredníctvom elektrickej zásuvky. Hodiť sa môže aj ľadvinka umiestnená na bokoch, takže môžete mať potrebné veci pri sebe bez toho, aby ste tašku museli brať so sebou.

S takto zabalenou batožinou sa môžeme vydať na dovolenku snov a užívať si slobodu v nádhernom prostredí prírody alebo architektúry.