Slnečné okuliare sú must-have medzi doplnkami, ktoré žena potrebuje na dotvorenie svojho starostlivo vycibreného imidžu. Ako si teda vybrať toto príslušenstvo v súlade s tvarom tváre?

Na svetových módnych mólach si určite všimnete modelky so slnečnými okuliarmi, ktoré robia oblečenie, ktoré nosia, ešte výraznejšie. Nič vám nebráni používať tento prvok vo svojich každodenných outfitoch – najmä preto, že výber slnečných okuliarov je skutočne obrovský. A určite nájdete niečo pre seba.

Druhy slnečných okuliarov

Slnečné okuliare je možné rozdeliť do niekoľkých typov kvôli ich účinnosti pri ochrane pred UV žiarením. Základnú ochranu poskytujú takmer všetky okuliare s tónovanými sklami, nie sú dokonalé, ale na krátku expozíciu stačia. Okuliare s polarizačným filtrom sú oveľa lepšie, obzvlášť odporúčané pre športovcov a všetkých vodičov.

Slnečné okuliare a tvar tváre

Nie je žiadnym tajomstvom, že okuliare by ste mali vyberať podľa tvaru tváre – a teda pre tvár v tvare srdca – to znamená, že máte pomerne široké čelo a tvár sa vám zužuje smerom nadol – takmer všetky rámy, okrem hranatých, sedia. Vo všeobecnosti sa vyhnite všetkým rámom s ostrými uhlami. Ak hľadáte rámy na hranatú tvár, mali by ste zvoliť okrúhle alebo oválne slnečné okuliare. To vám umožní trochu zjemniť črty tváre. Na druhej strane pre okrúhle tváre by ste mali zvoliť hranaté alebo spravidla rámy s ostrými hranami. Vďaka tejto voľbe bude vaša tvár pôsobiť štíhlejšie.

Slnečné okuliare a móda

Móda je oddávna spájaná s doplnkami, akými sú slnečné okuliare – ale viete, ako zladiť okuliare k svojmu štýlu? Samozrejme, neexistuje jedno zlaté pravidlo, iba niekoľko návrhov, ktoré vám môžu uľahčiť výber takýchto okuliarov. Najprv spojte farbu. Ako vieme, rámov je veľa farieb a pre každý outfit si skutočne môžete vybrať rôzne okuliare. Ak na to máte rozpočet, môžete to urobiť – najmä preto, že nejde o relatívne drahý doplnok. Môžete tiež zvoliť kombináciu štýlov – ak máte radi voľný a ležérny štýl, vyskúšajte si takzvané ľanové šaty.

Kvalita slnečných okuliarov

Investovať do rámov známych značiek sa oplatí – budete si istí, že vašim očiam poskytnú potrebnú ochranu. Takzvané no-name značky vám budú slúžiť maximálne niekoľko mesiacov alebo menej a okuliare v nich použité určite nebudú najlepšie. Nemáte dostatok peňazí na nákup značkových slnečných okuliarov? Online pôžička je finančná podpora okamžite. Ako vidíte, výber správnych slnečných okuliarov pre váš štýl nemusí byť náročný – stačí nájsť správny model, vyskúšať ho a kúpiť! Kvalita je samozrejme dôležitá, preto si skúste kúpiť okuliare s polarizačným filtrom.